Domy drewniane ze Szczecina

Budowa domów z drewna


BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE DREWNIANIE

O nas


Wiodącym materiałem, z którego wykonujemy domy, jest drewno konstrukcyjne klejone w systemie Novatop. Jest to wielkopowierzchniowy, wielowarstwowy panel typu CLT (cross laminated timber), dzięki któremu domy z drewna są bardzo solidne. Każda warstwa panelu jest tworzona z klejonych lamel z litego świerkowego drewna. Obok zaawansowanego systemu Novatop wykonujemy również domy z drewna w standardowym systemie szkieletowym (ściany ze szkieletu drewnianego wypełnione są twardą i niepalną skalną wełną mineralną lub pianą PUR). Używamy tylko certyfikowanej tarcicy w klasie C24 głownie z Estonii i Łotwy. Nasze domy z drewna charakteryzuje niepowtarzalny styl i klimat.

Zawsze stawiamy na najwyższą jakość oferowanych usług – w naszym portfolio znajdą Państwo wiele realizacji, które są tego potwierdzeniem. Dzięki długiej obecności w branży zyskaliśmy bogate doświadczenie pozwalające nam na profesjonalną realizację każdego indywidualnego projektu. Współpracę z klientem rozpoczynamy od szczegółowego poznania oczekiwań, a następnie proponujemy w pełni spersonalizowane rozwiązania, priorytetowo traktując uzyskanie imponującego efektu końcowego, skrojonego na miarę przedstawionych potrzeb. Jeśli chcieliby więc Państwo zamówić solidne domy z drewna Szczecin i okolice to główny obszar, gdzie wykonujemy większość zleceń. Ponadto zapraszamy do kontaktu również osoby, które są zainteresowane mniejszymi wyrobami drewnianymi, stanowiącymi np. element aranżacji wnętrz – chętnie rozpatrzymy Państwa pomysł i opracujemy przedmiot zgodnie z zaprezentowanym konceptem.

Domy drewniane stają się coraz bardziej popularne, ale jednocześnie wciąż należą do budownictwa niestandardowego i wyróżniającego się na tle lokalnego krajobrazu. Stając przed wyborem, jakiego surowca użyć do wybudowania własnego domu, zawsze musimy zmierzyć się z szeregiem wątpliwości. Warto jednak już na wstępie uświadomić sobie, jak wiele atutów posiadają domy wykonane z drewna. Ogromną zaletą jest np. znacznie krótszy czas przeznaczony na zbudowanie od podstaw całej konstrukcji, ponadto domy drewniane można stawiać niezależnie od warunków pogodowych, co w przypadku budynków murowanych stanowi sprawę znacznie bardziej skomplikowaną.

Warto także wspomnieć o stosunkowo niewielkim ciężarze całej budowli, dzięki czemu tego typu domy są lepszym wyborem, jeśli dysponujemy działką np. na terenie górskim lub przy brzegu jeziora – na takim gruncie trudno byłoby przygotować wystarczająco solidne fundamenty dla domu murowanego. Klienci doceniają również możliwość łatwej modyfikacji konstrukcji w przyszłości. Znacznie mniej kłopotliwe są też wszelkie renowacje w obrębie instalacji elektrycznych, wodnych i grzewczych. Z kolei komfort przebywania w domu drewnianym jest taki sam, lub lepszy, jak w budynku murowanym – drewno to surowiec, dzięki któremu możemy uzyskać mikroklimat w pełni sprzyjający człowiekowi. Co więcej, drewniane ściany zapewniają nie tylko kameralną i rodzinną atmosferę, ale także charakteryzują się bardzo dobrą izolacją akustyczną. Pomieszczenia wykonane z drewna stwarzają dodatkowo ogromne możliwości aranżacyjne. Dobrze jest jedynie odpowiednio zaimpregnować ściany, by uzyskać wyjątkowy efekt przytulnego, ciepłego wnętrza.

Choć zalety tego rozwiązania można mnożyć, zawsze warto skorzystać z fachowego doradztwa oraz indywidualnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat możliwości, jakie oferują domy z drewna Szczecin to miasto, do którego zapraszamy po profesjonalną poradę. Jesteśmy dostępni dla Państwa również w ramach kontaktu telefonicznego lub e-mailowego – chętnie wyjaśnimy szczegóły technologiczne i przedstawimy rozwiązania odpowiednie dla Państwa projektu.

Oferta usług


Głównym profilem naszej działalności jest kompleksowe wykonawstwo:

  • domów drewnianych w systemie Novatop oraz szkieletowym drewnianym

Ze względu na fakt, iż drewno jest bardzo wszechstronnym materiałem stosowanym w codziennym życiu, nasze usługi znacznie przewyższają wyszczególnione powyżej, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia i spełnienia Państwa potrzeb.

Nasi partnerzy


Kontakt


Cortonbau Szczecin - budowa domów


ul. Santocka 44
71-083 Szczecin

mgr inż. Szymon Raczykowski
tel. +48 506 669 360
szymon.raczykowski@cortonbau.pl