Concrete Cortonbau

Budowanie optymalne ...


NADZORY BUDOWLANE
I BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

O nas


Profesjonalnym budownictwem zajmujemy się od ośmiu lat. Przez ten czas uczestniczyliśmy w budowach z szerokiego zakresu budownictwa ogólnego i kubaturowego, jak również specjalistycznych robotach inżynieryjnych oraz hydrotechnicznych. Obecnie wykonujemy wysokiej jakości domy w systemie murowanym z dużym naciskiem na dobrą izolacyjność, oszczędność energii a przede wszystkim ograniczenie do minimum występowania mostków termicznych. Dlatego też w większości budowanych domów stosujemy system Izodom 2000 jako trwałą betonową konstrukcje w połączeniu z prawie 100% izolacyjnością. Ponadto wykonujemy domy jednorodzinne w standardowym systemie murowanym z bloczków silikatowych lub ceramicznych.

Drugim wiodącym materiałem z którego wykonujemy domy jest drewno konstrukcyjne klejone w systemie Novatop, jest to wielkopowierzchniowy wielowarstwowy panel typu CLT (cross laminated timber). Każda warstwa panelu jest tworzona z klejonych lamel z litego świerkowego drewna. Obok zaawansowanego systemu Novatop wykonujemy również domy z drewna w standardowym systemie szkieletowym (ściany ze szkieletu drewnianego wypełnione są twardą i niepalną skalną wełną mineralną). Używamy tylko certyfikowanej tarcicy w klasie C24 głownie z Estonii i Łotwy. Posiadamy własne biuro konstrukcyjne, które zdecydowaną większość projektów domów w systemie murowanym przystosowuje do budowy w systemie szkieletowym drewnianym.

Budowa domów jest dla nas nie tylko pracą, bezpieczeństwo i komfort naszych klientów jest również ważnym aspektem każdego realizowanego projektu dlatego jako nieliczni przeprowadzamy test szczelności Blower Door potwierdzający jakość naszych usług.

Wybiegając naprzeciw najnowszym standardom i wymogom budownictwa jednorodzinnego Nasza kadra budowlana uczestniczy w licznych szkoleniach, które przekładają się na jeszcze wyższą jakość usług. Między innym posiadamy certyfikat na wykonywanie ciepłego montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz otworów technicznych przechodzących przez ściany zewnętrzne budynku.

Z racji posiadanych uprawnień budowlanych i licznych szkoleń prowadzimy wiele nadzorów w budownictwie mieszkaniowym oraz użyteczności publicznej.

Przez tak przepracowany czas zdobyliśmy wielu partnerów z każdego zakresu budownictwa, a w szczególności konstrukcji drewnianych, żelbetowych oraz drogowych, z którymi współpracujemy do dziś. Obszarem naszej działalności jest Szczecin i okolice.

Oferta usług


Nadzory budowlane:

  • profesjonalne doradztwo na etapie projektu
  • optymalizacja kosztów inwestycji
  • koordynacja robót branżowych
  • ekspertyzy budowlane
  • odbiory mieszkań i domów od dewelopera lub wykonawcy wg polskich norm oraz ITB
  • pełnienie funkcji: kierownika budowy, inspektora nadzoru

Budownictwo mieszkaniowe:

  • wykonawstwo domów jednorodzinnych w stanie "deweloperskim" oraz "pod klucz"
  • wykonawstwo domów jednorodzinnych w systemie murowanym oraz drewnianym

Nasi partnerzy


Kontakt


Cortonbau


mgr inż. Szymon Raczykowski
tel. +48 506 669 360
szymon.raczykowski@cortonbau.pl

mgr inż. Marcin Borowczyk - Inżynier Budowy
tel. +48 513 164 564
marcin.borowczyk@cortonbau.pl